Putovanje u Salamanku – prof. Brankica Srdić

Đaci O Š ”Svetozar Marković” tokom jula meseca 2019.godine putovali su u grad Salamaku u Španiji. Cilj putovanja bilo je učenje španskog jezika, upoznavanje sa različitim španskim gradovima, njihovom tradicijom i kulturom, savremenim načinom života i primena već stečenih znanja u realnim praktičnim situacijama.

Pohađali su časove španskog jezika u školi Mester u Salamanki; bili  smešteni u studentskoj rezidenciji; porobali  da plešu salsu i flamenko, kuvaju španske specijalitete; videli znamenitosti Madrida, Salamanke, Segovije i Avile. Putovanje je organizovala njihova nastavnica španskog Brankica Srdić a đaci su se vratili prepuni pozitivnih utisaka i sa željom da sve ponove. Napredak u znanju je već evidentan a interesovanje i motivacija  za dalje učenje dolaze sami, kako samo bude nakon doživljenih iskustava, naspram pročitanih ili prepričanih.